Çanakkale Kutluay kardeşler ile karıştı

0

banner1
Çanakkale Kutluay kardeşler ile karıştı
banner2
banner3

Türk Silahlı Kuvvetleri\\\'nin Suriye\\\'nin Afrin Bölgesi\\\'nde sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı\\\'na yönelik PYD yanlısı sosyal medya paylaşımları yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan HDP Çanakkale Eş Başkanı Nusret Kutluay, Çanakkale muhabbetinin en gözde adı haline geldi. Nusret Kutluay ile birlikte geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan diğer iki isim tutuklanırken, o yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bıraklıdı.

2015 yılı Çanakkale vergi rekortmenlerinde 11. sırada, 2016 yılında ise 6. sırada yer alan Kutluay Kardeşler; Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası\\\'nın Vergi Ödül Töreni\\\'nde, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu elinden ödüllerini almıştı. Ödülü alan Kutluay kardeşlerden Şerif Kutluay, AK Parti Çanakkale yönetiminde de bulunmuştu.

Çanakkale Esenler mahallesinde bin dolayında konut yapımını sürdüren ve yüzlerce insanın konut satın aldığı Kutluay kardeşlerden Nusret Kutluay hakkında, henüz kesinleşmiş bir yargı kararı bile yokken, \\\"vatan haini\\\" ilan edilmeye varan sosyal medya linçi, Çanakkale\\\'de gündemin birinci maddesi haline geldi. \\\"Sosyal medya vatanseverleri\\\" işi öylesine ileri götürdüler ki, Kutluay kardeşlerden konut satın alanları bile \\\"vatan haini\\\" ilan etmeye başladılar.

İşte bu noktada \\\"durun artık\\\" diyecek, bu haber değerlendirmeyi, yazmak durumunda kaldık.

Düne kadar resmi ve özel protokollerde baş köşede tutulan Nusret Kutluay ile bu tehlikeli \\\"akıl tutulması\\\" na, ilgili hiç bir sivil ve siyasi yerel önderin \\\"Durun! Ne yapıyorsunuz?\\\" dememesi, düşülen toplum psikolojisi düzeyini de ortaya çıkarıyor.

İki gündür yazılıp çizilenleri inceliyoruz. Hiç tanımadığımız, varlıklarını bile Çanakkale merkez ilçe medyasının methiye haberlerinden izlediğimiz Ağrı ili kökenli oldukları ifade edilen inşaatçı Kutluay kardeşlerin, ibretlik öyküsünü biri çıkar da yazar mı bilemeyiz? Bugüne dek reklam verdikleri Çanakkale merkez ilçe medyasına böyle bir sorumluluk da düşmüyor değil.

Türkiye\\\'de bir yanı HDP, diğer yanı AK Parti o kadar inşaat firması var ki; aşırı yandaşlığın, aşırı nefretler doğurduğuna dikkat çekme ihtiyacı duyduk.

Durun bakalım! Belki yargı beraat kararı verecek. Durun bakalım! Belki ilk yerel veya seçimde, iktidar partisinin Çanakkale yerel seçim sponsorlarından biri olacak. O zaman, yargı kararı kesinleşmeden sosyal medya linçine girişenler \\\"kandırılmış\\\" olmayacaklar mı?...

Habere yukarıdaki fotoğrafı, \\\"sosyal medya linçi\\\" girişiminde bulunanlar, oturup biraz sakince düşünsünler diye koyduk. \\\"Ya yine bu görüntüler yeniden çekilirse\\\" diye...

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 17:24
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6