CHP Çanakkale ceza mevsimini başlatıyor

0

banner1
CHP Çanakkale ceza mevsimini başlatıyor
banner2
banner3

CHP Çanakkale il çapında parti içi disiplin cezaları mevsimini açıyor. Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar ve CHP Milletvekili Muharrem Erkek\\\'in liderlik ettiği CHP örgütünü tek tipleştirme operasyonu için, düğmeye basılıyor.

Verilecek cezalar bir yıllık süre sonunda ortadan kaldırılabildiği için, ceza verileceklerin yerel ve genel seçimlerde aday olmalarının önüne geçecek biçimde cezalar vermeyi amaçlayan operasyonda; hedefin eski bazı milletvekilleri, mevcut bazı il genel meclisi üyeleri, ömrünü parti üyeliği ile geçirmiş insanların olduğu ifade ediliyor.

Eski Çanakkale Milletvekili ve Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Serdar Soydan ile geçtiğimiz aylarda uzlaşan ve CHP Çanakkale il örgütü yönetimini ele geçiren koalisyon grupçuğu; disiplin silahını eline geçirdiği için, oldukça rahat görünüyor. Öyle bir rahatlık ki, partide görevi bulunmayan Çanakkale Belediyesi çalışanı Rebiye Ünüvar, CHP Çanakkale\\\'nin Margaret Thatcher\\\'ı yani \\\"demir leydi\\\" rolünü oynuyor. Bilmediği tek şey, CHP muhafazakar bir parti değil; baraja takılır, meclise giremez, ardından yeniden var olur. Genel ve yerel seçimlere firesiz tek ses olarak girmeyi planlayan ekibin, seçimler sonucunda kuşkusuz yaşayacağı hezimet ardından nerelere gideceği de merakla bekleniyor.

CHP il ve ilçe kulislerinde adları geçen isimlerden 25\\\'i için ilçe örgütlerinden dosyalar il yönetimine gitti, 2 Nisan 2018 Pazartesi gününden başlayarak cezalandırma işlemleri başlıyor.

Çanakkale İl Genel Meclisi\\\'ne Biga\\\'dan ilk sıradan seçilmiş Rıdvan İpek, savunmasını da vermiş ve cezasını bekleyen isimlerden biri. Kendi izlenimini sorduk. \\\"Kınama cezası verirler, ilk seçimlerde hiçbir göreve talip olamam. Yapacakları bu\\\" diye özetledi. CHP Biga İlçe Başkanı eski HYP\\\'li Özgür Ceylan\\\'ın milletvekili düşleriyle, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ekibine katılması, Biga\\\'da da süreç başlatmıştı. \\\"Örgüt yönetimini ele geçiren, koltuğu garantiler\\\" inancına sahip tümü sonradan CHP\\\'li olmuş bu ekibin, Çanakkale\\\'de Ülgür Gökhan ile uzlaşmasıyla yeni bir boyut kazanmıştı. Biga\\\'da bazı CHP üyeleri halen disiplinde, bazıları beklemeden istifa edip İyi Parti\\\'ye katıldılar.

İl Genel Meclisi Üyesi Rıdvan İpek ise adaylığı sırasında istenmemiş, CHP\\\'nin Biga\\\'da uzun yıllar sonra ilk kez 2 il genel meclisi üyeliği kazandıracak boyutta çalışmış, İl Daimi Encümen Üyesi seçilmiş ve halen görevini sürdüren bir CHP\\\'li. Ceza verilmesi sonrası CHP\\\'den ayrılıp ayrılmaması konusunda farklı değerlendirmeler yapılsa da, sorumuz üzerine, disiplin kararı sonrası yazmamız koşuluyla, bize açık tavrını anlattı. Bizim için de hiç sürpriz olmadı.

Cezalandırılacaklar arasında bir önceki Çanakkale İl Başkanı Nejat Önder\\\'in eşi Melek Önder, Çanakkale İl Genel Meclisi CHP Ayvacık Üyesi Ali Akıncı, Serkan Çevikalp gibi isimler ilk sırada geliyor. Kulislerde CHP eski Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük\\\'ün de adı geçerken, bu konuda henüz bir belgeli çalışma ortada bulunmuyor.

(*) Haber fotoğrafı: CHP Biga üyesi disiplin cezası muhatapları, bu en taze toplu görüntüde yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2018, 23:55
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER