ÇOMÜ'de Şehit Nefize Özsoy için gıyabi cenaze namazı kılındı

0

banner1
ÇOMÜ'de Şehit Nefize Özsoy için gıyabi cenaze namazı kılındı
banner3

Mardin Midyat’ta Emniyet Müdürlüğüne teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan Polis Memuru Nefize Özsoy için mezun olduğu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde gıyabi cenaze namazı kılındı.
ÇOMÜ Eğitim Fakültesinden 2007 yılında mezun olan Şehit Polis Memuru Nefize Özsoy için Üniversitenin Terzioğlu Yerleşkesi içerisinde bulunan Turhan Mildon Üniversite Caminde Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Çanakkale Valisi Hamza Erkal, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları, Üniversite personeli ve vatandaşlar katıldı.
Cenaze namazı öncesinde bir konuşma yapan Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Nefize Özsoy’un ÇOMÜ’den mezun olması dolayısıyla gıyabi cenaze namazı kılınacağını söyleyerek, “Onun nezdinde tüm şehitlerimizin cenaze namazını gıyaben kılmış olacağız. Çünkü onlar bu vatan için canlarını feda ettiler. Ölümlerin en yücesi şehitlik mertebesi ile şereflendiler. Bu kardeşlerimiz bizler için şehit oldular. Ruhları şad olsun. Allah onları cennetin en güzel mekanlarında misafir etsin. Biz tüm ülke olarak onlara dua ediyoruz. Onların muzafferiyeti için dua ediyoruz. İnanın, bizim buradaki bu dualarımız bu memleketin ayakta kalması için çok önemli. O yüzden Ramazan ayında hepimiz vatanımızın, milletimizin birliği ve oradaki kardeşlerimiz için dua etmeliyiz. Ben, sadece bu kız kardeşimiz için değil tüm şehitlerimiz için Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm memleketimize baş sağlığı diliyorum” dedi.
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ise “Dün ben Nefize kardeşimizin babasını aradım. Üniversitemiz adına taziyelerimizi ilettim, baş sağlığı diledim. İnşallah, yüce dinimizin yüce kitabımızın söylediği gibi Allah şehitlerimizi cennetle mükafatlandıracaktır. Bizler, onların anılarını canlı tutmalıyız ki, her zaman saldırı altında olan, zor bir coğrafyada olan ülkemizi koruyabilme azmimiz ve gücümüz, eskiden olduğu gibi hep daim olsun. Nefize kardeşimize, Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına ve bütün milletimize baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından, cemaatten Nefize Özsoy için helallik istendi. Ardından da gıyabi cenaze namazı kılındı.
Şehit Polis memuru Nefize Özsoy, memleketi Edirne’de Öğretmen Lisesini tamamladıktan sonra, 2003 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sınıf Öğretmenliği programına kayıt yaptırmış, 2007 yılında buradan mezun olmuştu. Özsoy, öğretmen olarak mezun olmasına rağmen polislik mesleğini seçmişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2016, 16:14
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER