Kıvırcık koyun yediz doğurdu

0

banner1
Kıvırcık koyun yediz doğurdu
banner3

Çanakkale'de kıvırcık cinsi bir koyun tek batında 7 kuzu doğurdu. Süslü adı verilen koyunun 2 kuzusu doğumdan hemen sonra öldü.
Çanakkale'nin Çan ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Büyükpaşa köyünde Kıvırcık cinsi süslü adlı koyun bir batında 7 yavru doğurdu. Çan'ın Büyükpaşa köyünde ikamet eden İsmail Demir'in (60) beslediği 3 koyunundan biri olan Süslü, iki yıldır döl tutmuyordu. Kurban Bayramı'nın ikinci günü doğum yapan Süslü adlı koyun bir batında tam yediz doğurdu. Yaşanan durum karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Süslü'nün sahibi İsmail Demir, '2 yıldır doğum yapmasını bekliyorduk. Bu yıl da doğum yapmazsa kurban yapalım diyorduk. Bayram günü 7 kuzu birden doğum yaptı” dedi.
Büyükpaşa köyünde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Mehmet Demiral, Süslü adlı koyunu daha önce 500 TL'ye almak istediklerini fakat sahibinin satmadığını söyledi. Yine aynı koyunu yüksek fiyata almak istediğini belirten Demiral, 'Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapıyorum. Bu koyunu daha önce 500 TL'ye satın almak istedim. Sahibi kendisinin kurban yapacağını ve satmayacağını söyledi. Bugün 7 kuzuyu birden doğuran koyuna 1750 TL'ye satın almak istedim. Yine Satmayacaklarını ve kendilerinin bakacaklarını söyledi' şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2015, 16:19
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER