Lapseki esnafı stand açacak doğru fuarı buldu

0

banner1
Lapseki esnafı stand açacak doğru fuarı buldu
banner3

Merk emiş ve \"tık\" layıp haberi okumaya kalkmışsanız, demek ki Lapseki\'nin son yıllarda ne anlma geldiğini tam olarak bilmeyenlerdensiniz. Bizce bu haberin ne anlattığını, Lapseki\'yi bilenler, daha başlığından anlamışlardır, kesin mizah tadı almak için okumak istemişlerdir.

Emlak sektörünün önde gelen firmalarının ve dev projelerin yer aldığı, ulusal ve uluslararası yatırımcıların ilgi odağı haline gelen \"CNR Emlak - 5. Emlak Yatırım Projeleri ve Finansmanı Fuarı\" CNR EXPO Yeşilköy’de açıldı. Fuara Çanakkale\'nn Lapseki ilçesinden katılan firmalar, burada yer alan ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Çanakkale\'nin Lapseki ilçesi, son yılların arazi rantı en hızlı artan coğrafyasına sahip. Spekülasyoncuların şişirmesiyle, ilçede rekor fiyatlar oluştu. Yaklaşık iki aydır, alıcıların ayağı suya ermeye başlayıncai fiyatlar piyasa grçeklerine doğru çekilmeye yüz tuttu, ama tam da öyle değil, \"fiyatların yapışkanlığı\" kuralı devreye girdi. Yükselen fiyatlar gerçekçi biçimde inmeyince de, alım-satımlar durma noktasına indi. Bu durumda da, emlak fuarlarında \"Çanakkale 1915 Boğaz Köprüsü\" tanıtımlı pazarlama yöntemleri devreye sokuldu.

Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, İstanbul\'da düzenlenen fuarda stant açan firmaları yalnız bırakmamak ve kendilerine güç vermek için ziyaret ettiklerini söyledi.

Fuarların çok önemli olduğunu belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

\"Esnaflarımızdan İbrahim Evran, Nadir Aslan ve Murat Gürşen burada ilçemizi tanıtıyor. Buna çok önem veriyoruz. İlçemize yapılacak ve temeli atılan boğazın gerdanlığı 1915 Çanakkale Köprüsünü tanıtıyor ve ayrıca bölgeyle ilgili bilgi veriyorlar. Bende arkadaşlara destek olmaya çalışıyorum. Esnaf arkadaşlarımıza hayırlı işler ve bol kazançlar diledim. Sevindiren kısım ise stant dolup taşıyor, ilçemize talep oldukça fazla. Bizde bu stantta birçok vatandaşla tanışma fırsatı bulduk. İlçemiz hakkında bilgi verdik ve onları ilçemize davet ettik. Çok hareketli bir fuar oluyor.\"

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 18:54
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER