Kerkük Türkmen Cephesi konvoyuna bombalı saldırı

0

banner1
Kerkük Türkmen Cephesi konvoyuna bombalı saldırı
banner2
banner3

Kerkük Türkmen Cephesi partisi seçim adayı Ammar Kahya’ya bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 kişi hayatını kaybederken, 9 kişi de yaralandı.

12 Mayıs\\\'ta gerçekleştirilecek olan Irak Genel seçimleri öncesi Kerkük kentinde Türkmen Cephesi Partisi adına seçime katılacak olan Ammar Kahya’ya bombalı saldırı düzenlendi. Elvasiti semtinde park halinde terk edilen bomba yüklü araç, seçim adayı Ammar Kahya\\\'nın konvoyu geçerken patladı. Saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, aralarında Ammar Kahya’nın 2 korumasının da bulunduğu 9 kişi de yaralandı. Saldırıda yaralananlar çevredeki hastanelere kaldırılırken, olay yerine çok sayıda polis sevk edildi.

Olay yerine gelen Kerkük Belde Polis Müdürü Yarbay Hadi Bekirrıcam, vatandaşlardan herhangi bir şüpheli araç fark etmeleri halinde vakit kaybetmeden polise haber vermelerini istedi.

Kerkük polis basın sorumlusu Afrasyav Kamil ise saldırı sonrası basına verdiği açıklamada, “Tüm seçim adaylarını uyarıyorum, bu süreçte terör örgütlerinin hedefi olmamak için çok dikkatli davranmalılar” şeklinde konuştu.

Kaos teorosi uygulamada

Bigazete\\\'de uzun süredir yazıyoruz. ABD emperyalizmi, bölge coğrafyasında ondan yana veya şundan yana değil. İstediği tek şey var; Anadolu, Ortadoğu ve Orta Asya\\\'da kaos istiyor. Her yer karışsın, kimse hiç bir bölgeyi kontrol edemesin, ABD\\\'deki tüm eyaletlerde yıllardır biriken ve patlama noktasına gelen toplumsal tepkiyi yatıştırmak için para ve zaman kazanılsın.

Artık hiç bir savaş görüntüsüne, hiç bir resmi açıklamaya peşin bir kabulle bakmayın. Yüzde yüz gerçek gibi görünen her görüntü stüdyo işi, her resmi açıklama bir planın işaret fişeği olabilir.

Kuşkuyla bakın ve aceleci karar verip tepkisel davranmayın. Kaos entrikalarına direnmenin bir tek çözüm yolu vardır, düşman bellediklerinle bile karşı karşıya oturup, sakince izlemek.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2018, 21:58
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER