Palamutun ardından Kolyoz bereketi

0

banner1
Palamutun ardından Kolyoz bereketi
banner3

Marmara Denizi\'nde balık avlanma sezonu Palamut ile bolluk yaşarken, Palamut\'un ardından Kolyoz bereketi başladı.

Balıkesir\'in Erdek ilçesi Limanı’na kayıtlı Mehmet Suyolcu’ya ait 12 metrelik balıkçı teknesi, Erdek sahilinde 500 kasa Kolyoz ile avdan döndü. Balıkçı teknesi kolyoz ve çinekop balıklarıyla dolup taşarken, balıkçılar sevince boğuldu.

Tekne kaptanı Mehmet Suyolcu, \"Balıkları Erdek sahilinde tuttuk. Marmara Denizi bu yıl balıkçıların yüzünü inşallah güldürecek. Buzlanıp kamyonetlerle çevre ilçelerin balık hallerine sevk edilen balıkların kasası 100-130 lira arasında satışa çıkacak. Kesat geçen günler düşünülürse iyi bir avcılık oldu. Vatandaşlarımız taze kolyoz ve çinekop balığı tüketebilirler. İnşallah ilerleyen günlerde avcılık böyle sürer\" diye konuştu.

Marmara\'da henüz Lüfer mevsimi başlamadı. Lüferin henüz büyümemiş hali olan Çinekop ve Sarıkanat adı verilen küçük balıkların da Kolyoz ile birlikte ağlara gelmesi, göç balıklarının en değerlisi Lüfer ile ilgili kaygıları artırıyor. Mehmet Suyolcu kaptanın ağlarından da ayrıca 30 kasa çinekop çıkması, kısa bir süre sonra 60-70 kasa Lüfer\'in avlanamması anlamına geliyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 08:24
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER