Tekirdağ'da ayçiçeğine ilk fiyat umutlandırdı

0

banner1
Tekirdağ'da ayçiçeğine ilk fiyat umutlandırdı
banner2
banner3

Tekirdağ\\\'ın Malkara ilçesinde sezonun ilk ayçiçeği, 2 lira 35 kuruştan alıcı buldu. 

İlk ürün satışı, açık arttırma usulü ile Malkara Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Malkara ilçe merkezinde çiftçilikle uğraşan Sefer Yolcu’nun getirdiği yaklaşık 12 ton civarındaki ürün, Yıldırım Nakliyat Ltd. Şti. adına şirket sahibi Sahir Yıldırım tarafından kilosu 2 lira 35 kuruştan satın alındı. İlk ürünü getirmesi dolayısıyla Sefer Yolcu’ya Malkara Ticaret Borsası tarafından 50 litre akaryakıt hediye edildi. 

Satış sunumunu gerçekleştiren Borsa Genel Sekreteri Fatih Yılmaz, \\\"Tüm üretici ve tüccarlarımızın bereketli ve bol kazançlı bir ayçiçeği hasadı geçirmelerini temenni ederiz\\\" dedi.

Gözler Trakyabirlik\\\'te

Malkara Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Üyesi Sahir Yıldırım ise ayçiçeği üreticisinin verimli bir yıl geçirdiğini belirtti. Bu yıl üreticinin dönüm başına 350 ile 650 kilo arasında verim elde ettiğini kaydeden Yıldırım, halen kilogramı en yüksek 2,35 liradan işlem gören ayçiçeğinde, fiyatın 2,30 liradan aşağı inmemesini beklediklerini ifade etti.

Yıldırım\\\'ın verdiği mesaj, ayçiçeği pazar fiyatını belirleyen en büyük alıcı Trakyabirlik\\\'e yönelik anlam da taşıyor. Trakyabirlik henüz yeni sezon fiyatını açıklamadı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 14:53
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER