28-29 Şubat Postmodern Nadir Hastalıklar Günleri

0

banner1
28-29 Şubat Postmodern Nadir Hastalıklar Günleri
banner2
banner3

Bu yıl 29 Şubat yok. Dört yılda bir, yani nadiren Şubat 29 çekiyor. Adı \\\"Nadir\\\" konulan hastalıkların, gerçekte üretilmiş sürekliliği bulunduğunu farkederseniz, her yıl 28 Şubat gününü, Post Modern Darbe ile birlikte Nadir Hastalıklar Günü olarak, içiçe değerlendirmeye başlarsınız.

\\\"Nadir Hastalıklar\\\", insanlığı giderek etkisi altına alıyor. Bu tür hastalıklar, küresel çapta laboratuvarlarda üretilmiş hastalıklardır ve ilaçlarına da \\\"Yetim İlaçlar\\\" denir. Soruna çare üretmek değil, çareye sorun üreten çalışmaların ürünleridir ve bu nedenle yetim denmiş olmalıdır.

Bir yandan beslenme, giyim, barınma, nefes alma gibi insanı etkileyen tüm faktörlerde değişiklikler üretme; ortaya bilinmeyen, tanınmayan, çaresi bulunmayan hastalık çıkarma; diğer yandan bu hastalıkları tedavi ediyor görünen ilaçlar, tıbbi araç ve gereçler tüketiminin önünü açma...

Nadir hastalıklara yakalandığı belirlenen, dünyada 350 milyon insan var. Türkiye\\\'de ise 5-6 milyon olduğu ifade ediliyor. Bunlar yalnızca teşhis konulanlar. Çoğunluğu da çocuklar ve gençler. Orta yaşın üzerindekiler büyük oranda geleneksel davranışlarını sürdürdükleri, hücre yenilemeleri de azaldığı veya durduğu için daha az etkileniyorlar.

Akciğere ulaşan zehirli gazlar, mideye ulaşan hazır gıdalar, tenlere dokunan kimyasallar, gözlere vuran tehlikeli ışıklar, karaciğere ulaşan glikoz, hücrelere dönen beton bloklar, toprak ve ot yerine plastik halilara ve plastik spor ayakkabılara değen ayak tabanları, makyajlar, gazlı içeçekler, polyester giysiler, toprağa dikilen tek kullanımlık tohumlar ve fideler, genetiği değiştirilmiş tarım ürünleri, hayvanlar... 

Sonrası özel hastaneler, pahalı tedaviler, yeni ilaçlar...

Türkiye\\\'de 28 Şubat, silahlı kuvvetleri yönetenlerin, silah kullanmadan siyasal yönetimi baskı altına aldığı ve istediğini yaptırdığı postmodern darbe olarak konuşulduğu gibi, \\\"benim türbanlı bacımı üniversiteye sokmadılar\\\" incir çekirdeği olarak da halka yedirildi.

Her ne ise o 28 Şubat, bugün iktidarı ve muhalefeti ile Türkiye\\\'yi yönetiyor ve Nadir Hastalıklar için yeni Nadir Hastalıklar edinmek amacıyla sözde tedaviler uygulamayı, ilaçlar tüketmeyi sürdürüyoruz.

28 Şubat ve 29 Şubat yaşıyor, hepimiz ölüyoruz. İster kutlayın, ister mevlid okutun.

Adil Korkut

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 13:31
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER