Dünya inanmaz ama bizde olağandır bu işler

0

banner1
Dünya inanmaz ama bizde olağandır bu işler
banner3

Dönemin Başbakanı Tansu Çiller tarafından 1996 yılında temeli atılan Niğde Havaalanı\'nda, o gün göreve başlayan bekçi bile emekli oldu ama bu süre içinde 1 tabela, 2 direk ve bekçi kulübesinden başka bir şey yapılmadı.

2 direk, bekçi kulübesi ve tabela

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer,  Bor ilçesinde 22 yıl önce temeli atılan ve her seçim döneminde söz verildiği halde yapılmayan havaalanın boş alanını gezdi. 1995 yılında programa alınıp 1996 yılında temeli atılan havaalanın tabelasının önünde açıklama yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Her seçim döneminde cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanlar gelir, havaalanının seçimden sonra yapılacağını vaat eder. Ancak 22 yıldır havaalanı yapılmadı. Temelinin atıldığı gün göreve başlayan bekçi buradan emekli oldu gitti, ama ne yazık ki havaalanı için hiçbir şey yapılmadı. Geriye 2 direk, bekçi kulübesi, bekçinin görev yaparken oturduğu boş ev ve bir tabela kaldı” dedi.

Havaalanı bir ihtiyaç

Havaalanın, sanayinin gelişmesi, üniversitenin desteklenmesi, Niğde dışında yaşayan Niğdelilerin memleketlerine gelip gitmelerinin kolaylaştırılması anlamına geldiğini söyleyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Niğde Orta Anadolu’da tarım ve hayvancılığın geliştiği bir şehir. Yurtdışında çok sayıda hemşerimiz var. Üniversitemizde 28 bin öğrencimiz var. Öğretim üyelerinin buraya gelip gitmeleri, tıp fakültesi hayalinin gerçekleşmesinin yolu havaalanından geçiyor. Niğde ve Bor’da organize sanayi bölgelerimizde sanayi kuruluşlarımız var. Dericilikle ilgili sanayi tesislerimiz var. Yurtdışına ihraç ürünler gönderiliyor. Oradan gelen işadamları var. Sanayinin gelişmesi, organize sanayi bölgelerinin büyümesi, üniversitenin gelişmesi için bu bölgeye havaalanı açmak zorunlu ve ihtiyaçtır” diye konuştu.

Niğde Rize\'den büyük

İktidarın Aksaray, Niğde ve Konya’nın Ereğli ilçesine ortak havaalanı yapılacağı yönünde söz vererek, bu üç bölgeyi de yıllardır oyaladığına dikkat çeken Ömer Fethi Gürer, “Burası için nüfusun havaalanı kapasitesini karşılamayacağı gibi yanlış bir kanı var. Niğde’nin nüfusu havaalanı için yeterlidir. Çünkü Rize’nin nüfusu Niğde’den küçük olmasına rağmen oraya havaalanı yapıldığına göre, Niğde’ye de tabii ki havaalanı yapılabilir” dedi.

Şehit Ömer Halisdemir de çözüm üretmedi

Niğdelilerin havaalanı beklentilerinin her seçim dönemi öncesinde artmasına rağmen sonuç alınamadığına da dikkat çeken CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Niğdeli hemşerilerimiz havaalanı isteklerini pekiştirmek için şehidimiz Ömer Halisdemir adına bir tabela diktiler. Ona da bir yıl oldu ama ne yazık ki Niğde’nin havaalanı 2018 bütçesinde yer almadı” şeklinde konuştu.

Bakan söz verdi ama 2018 Bütçesi\'nde de yok

Niğdelilerin yıllardır havaalanı umuduyla yaşamasına rağmen her seçim dönemi öncesinde verilen sözlerin yerine getirilmediğini kaydeden Ömer Fethi Gürer, “Yurttaşlarımıza sürekli havaalanı yapacağız diye söz vermesinler. Her seçimde hayal satmasınlar.  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı referandum öncesinde buraya gelip havaalanı sözü vermişti. Ne yazık ki 2018 yılının hükümet bütçesinde de Niğde havaalanı yer almıyor. 1995 yılından bu yana yapılmayan havaalanını CHP iktidarında biz yapacağız“ diye konuştu.

Not: Zırt pırt birileri \"Biga\'dan haber ver\" diyerek, bigazete\'yi okyanusta küçük bir ada sandığı Biga\'nın köy postası sanıyor ya... Bu not onlara! Biga\'daki Taşoluk Barajı sulama sistemi yatırımı ile Niğde Havaalanı yatırımının hiç farkı olmadığını anımsatalım, yetsin.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 12:57
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER