İstanbul ne yağdı da sele teslim oldu?

0

banner1
İstanbul ne yağdı da sele teslim oldu?
banner2
banner3

Dün gece İstanbul\\\'da yağan yağış, metropol kentin altyapısının gerçekte hiç bir işe yaramadığını ortaya çıktı. Hava ulaşımı bile dururken, cadde ve sokaklarda ulaşım ancak teknelerle yapılabilir hale geldi. Evleri, işyerlerini su bastı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre İstanbul\\\'a son 24 saatte yağan yağış miktarı Tekirdağ, Çanakkale, Biga ve hatta İzmir gibi yerlere yağan yağışın yanına bile yaklaşacak düzeyde değil. Metrekareye düşen yağış miktarı resmi verilere göre İstanbul\\\'da en çok yağış Silivri orman alanına düştü o da yalnızca metrekareye 9,4 mm. Atatürk Havalimanı\\\'na 5,8 mm, Florya\\\'ya 4,6 metre, Güngören\\\'e 4,2 mm.

Son 24 saatte Tekirdağ Süleymanpaşa\\\'ya 72,4 mm, Gelibolu\\\'ya 38,4 mm, Çan\\\'a 35,9 mm, Edirne\\\'ye 32,2, Çanakkale\\\'ye 14,7, Biga\\\'ya 13,0 mm yağış düştüğünü dikkate alırsak; İstanbul\\\'un altyapıda çağ dışı kaldığı ortaya çıkıyor.  

Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarına inemeyen Türk Hava Yollarına (THY) ait yolcu uçaklarından üçü, Bursa Yenişehir Havalimanı\\\'na zorunlu iniş yaptı.

Podgorica, Madrid ve Gaziantep\\\'ten İstanbul\\\'a gitmek üzere havalanan üç THY uçağı, şiddetli yağışın etkili olduğu İstanbul\\\'daki hava şartları nedeniyle Yenişehir Havalimanı\\\'na yönlendirildi.

Madrid-İstanbul uçağı kalkışa hazır halde bekletiliyor. Gaziantep-İstanbul uçağındaki yolcular ise otobüslerle İstanbul\\\'a gönderildi.

İstanbul Şehir Hatları ise saat 00.00 itibariyle seferleri iptal ettiğini duyurdu.

Altgeçitlerde saatlerce mahsur kalan araçların tepesine çıkan yurttaşları itfaiye ekipleri kurtardı.

Maltepe, Esenler gibi bir çok semtte evleri ve işyerlerini su bastı.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2018, 09:17
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6