Liseye girişte örnek sorular yayımlandı

0

banner1
Liseye girişte örnek sorular yayımlandı
banner2
banner3

MEB liselere yerleştirme sınavı ile ilgili önemli bir duyuruda bulundu. Milyonlarca öğrencinin merak ettiği liseye geçiş sınavının nasıl olacağı sorusu yanıt buldu. Liseye girişte örnek sorular saat 15:00 itibariyle MEB\\\'in sitesinden paylaşıldı

Sınavla öğrenci alan liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular, bugün saat 15.00 itibariyle //meb.gov.tr adresinden paylaşıldı. meb.gov.tr adresinden paylaşılacak Liseye Giriş Sınavı örnek sorularına bu haberden detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. @tcmeb Twitter adresinden yapılan açıklamada; \\\'\\\'Sınavla öğrenci alan liselere yerleştirme sınavına ilişkin örnek sorular, bugün saat 15.00’te @tcmeb twitter hesabı ile //meb.gov.tr adresinden paylaşılacak.\\\'\\\' ifadelerine yer verildi. Liselere yerleştirme sınavı örnek sorularını meb.gov.tr adresinden indirebilirsiniz.

“Sözel Bölüm” ve “Sayısal Bölüm” olarak iki ayrı kitapçık ve iki ayrı optik cevap formu ile Haziran ayında iki oturumda gerçekleştirilecek sınav, 75+60 = 135 dakika sürecek. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru yer alacak. Yeni liseye geçiş sınavında sadece 8.sınıf müfredatı sorulacak. 5 tercih yapabilecek olan adaylar belirli liseye girebilmek için sınava girecek.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 15:41
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER