Lüleburgaz'da camgöz köpek balığı görenleri şaşırttı

0

banner1
Lüleburgaz'da camgöz köpek balığı görenleri şaşırttı
banner3

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında tutulan ve Lüleburgaz’da balıkçı tezgahında sergilenen iki buçuk metrelik camgöz köpek balığı görenleri şaşırttı.

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi açıklarında balıkçılar tarafından iki buçuk metre uzunluğunda ve 100 kilo ağırlığında tutulan camgöz köpek balığı, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde balıkçı tezgahında sergileniyor.

Görenlerde şaşkınlık meydana getiren balık, fotoğraf çekmek isteyen ve dokunmak isteyenler tarafından büyük ilgi gördü.
Balıkçı esnafı olan Sami Küçük, balığın Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde yakalandığını dile getirerek, “Bu köpek balığı Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde yakalanmış. Kilosu 100 ila 120 kilo civarındadır. Bunu da milletimize getirdik. Yani halkımız görsün insanlarımız görsün diye, bunun uzunluğu iki buçuk metre. Milletimiz bunu fotoğraflarda belgesellerde seyrediyor ama biz bunu canlı olarak görsün istedik, biraz fedakarlık yapalım dedik, cebimizden de biraz para harcayalım” dedi.

Balığı ilk defa gördüğünü ifade eden Mustafa Asilhan Onayoğlu ise, “Lüleburgaz halkı olarak görenlerin şaşkın olduğu bir durum, dünya üzerinde ne kadar çok canlı çeşitliliği olduğunun en büyük kanıtıdır diyebiliriz. Aslında farklı bir balık, iki buçuk metre civarında şu anda belgesellerde gördüğümüz balığı canlı olmasa da hani bu şekilde görmek ilk defa nasip oldu” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 17:36
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER