Bülent Turan 18 Mart'ı anımsattı

0

banner1
Bülent Turan 18 Mart'ı anımsattı
banner3

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent TuranCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi törenlerine katılmazken FETÖ’nün avukatlığı için Çanakkale’ye geldiğini söyledi. Turan, şöyle konuştu:

\"15 yıldan beri AK Parti olarak iktidardayız. Cumhurbaşkanımız her sene aksatmadan 18 Mart törenlerine geldi. Hiç Sayın Kılıçdaroğlu’nun geldiğini duydunuz mu? Ama şimdi referandumdan sonra çıkan tablo onları daha milli yapmaya, daha halkın yanına yaklaştırmaya başladı. Şimdi geldiler, Çanakkale’de kurultay yapıyorlar. Ne oldu? Sadece İzmir, Ankara, İstanbul vardı? Bunun bir tane sebebi var. 16 Nisan Referandumu gösterdi ki yüzde 50 + 1 halka rağmen mümkün değil. Halk adam edecek sizi, adam.\"

\"Yüzde 25’i 26 yapamadılar\" diyen Turan, \"Ama göreceksiniz daha milli olmaya başlayacaklar. Bugün Yasin okuyorlar şehitlerimiz için. Aman ne âla. Daha çok okusunlar, daha çok Çanakkale’ye gelsinler. Bugün Malazgirt zaferinin yıl dönümü. Onların gündeminde yok. Ama 5-10 sene sonra göreceksiniz Sayın Kılıçdaroğlu Malazgirt’te Alparslan’a Fatiha okuyacak. Bu millet öğretecek onlara. 18 Mart törenlerine gelmeyenlere nasıl ki şehitliğe gelmeyi öğretti, Fatiha okumayı öğretti, Malazgirt zaferini de öğretecek\" dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2017, 11:05
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER