Kılıçdaroğlu 'Adalet' için yürüyecek

0

banner1
Kılıçdaroğlu 'Adalet' için yürüyecek
banner3

15 Temmuz 2016 tarihinde, bir darbe kalkışması oldu, demokrasiyi ortadan kaldırmak isteyen iktidar koalisyonunun ortağı F Tipi Cemaat amacına ulaşamadı.

20 Temmuz 2016\'da ise Olağanüstü Hal ilan edilerek, demokrasiye darbe vuruldu.

Darbe girişimcileri, elebaşıları ortaya çıkarılacak, saydam biçimde yargılanacaklar, hukuka güvenimizi pekiştirecek bir yargılamayla gerekli cezaları alacaklar, diye sabırla bekledik. Aradan neredeyse bir yıl geçti, elmalarla armutlar birbirlerine karıştırıldı. Artık kimler FETÖCÜ, kimler Paralel Devlet Yapılanması oluşturdu, kimler darbeci; bırakınız gündemi medyadan izleyen halk, biz gündemi izleme görevi bulunan gazeteciler bile anlayamaz hale geldik.

İllegal örgütlere, devlet kurumlarına ve dini görünümlü cemaatlere en uzak noktada bulunmamız nedeniyle; iktidar kaynaklarını özenle izlemeye çalıştık, ana muhalefet partisinin tavrını da aynı özenle gözlemeye çalıştık.

İtiraf edelim ki, bugüne dek bizim edindiğimiz izlenim, \"iktidar ve muhalefet siyasetçileri elbirliğiyle gerçeklerin ortaya çıkmasını istemiyor\" şeklindeydi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu\'nun, son olarak CHP Milletvekili ve meslektaşımız Enis Berberoğlu\'nun tutuklama kararı ardından aldığı tavır; bize \"çıkmadık candan umut kesilmez\" dedirtti.

Neler olmuştur, neler yaşanmıştır, Bigazete olarak biz bilemeyiz. En azından Enis Berberoğlu\'nu tanımamız yıllar öncesine dayanır ve darbecilikle yanyana anılması bile bize mizah görünür. İstanbul medyasının amiral gemisi Hürriyet\'in başına geçişinden sonraki sürece ise tanık değiliz. Zirveler çok meslektaşımızı değiştirdi, dönüştürdü; gazeteci olarak kuşku payımızı, adil yargılama süreci sonuna kadar sürdürürüz.

Herhangi bir suç işlemişse, yargılama tamamlandığında değerlendirir, bizim gündemimize uygun ise okurlarımızla da bu değerlendirmemizi paylaşırdık.

Kabul edilmez olan, tutuksuz yargılanması olağan iken, olağan dışı tutuklanması ve tutuklu yargılanmaya kalkılmasıdır.

CHP Genel Başkanı olarak Kemal Kılıçdaroğlu\'na düşen de, olağan biçimde \"Adalet\" aramaktır ve bunu da demokratik bir tepki süreci ile biçimlendirmesidir.

\"Yalnızca Enis Berberoğlu için değil, tüm adalet arayanlar için ben yürüyeceğim\" dedi.

Alkışlıyoruz.

Haklı ve doğru bir tavır olarak değerlendiriyoruz.

İzleyeceğiz ve paylaşacağız.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada; yarın sabah saat 11:00\'de Ankara Güven Park\'tan yürümeye başlayacağını, İstanbul Maltepe Ceza ve Tutukevi\'ne kadar yürüyeceğini söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 23:53
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER