Kıyı Ege neresi? Biga Belediyesi adres şaşırdı

0

banner1
Kıyı Ege neresi? Biga Belediyesi adres şaşırdı
banner3

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Mayıs ayı olağan meclis toplantısını Narlıdere Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşti. Toplantıya katılan üye belediye başkanları ile birlikte belediyeler tarafından yapılacak ortak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda, Kıyı Ege Belediyeler Birliğine üyelik başvurusunda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Belediyesi, İstanbul Kartal İlçe Belediyesi, Ardahan Çıldır İlçe Belediyesi, Afyon Kılıçarslan İlçe Belediyesi, Balıkesir Erdek İlçe Belediyesi, Aydın Efeler ve Koçarlı İlçe Belediyeleri, Kırşehir Kaman İlçe Belediyesi, Sinop Gerze İlçe Belediyesi, Çanakkale Biga İlçe Belediyesi, Bursa Mudanya İlçe Belediyesinin başvurularını değerlendirilerek birliğe üyelikleri oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda üyelikleri kabul edilen belediyeler ile birlikte Kıyı Ege Belediyeler Birliği ailesi daha da genişlemiş oldu.

Kıyı Ege Belediyeler Birliği toplantısında 2017 yılı Encümen ve Komisyon üyelerini belirlemek için bir oylama düzenlendi. Bu oylamaya göre ise Kıyı Ege Belediyeler birliği tarafından 2017 yılı Encümen ve Komisyon üyeleri listesi açıklandı.

Birlik enflasyonu çok tatlıdır

Türkiye Belediyeler Birliği\'nin tam 1.704 üyesi mahalli idare var. Biga\'nın da üyesi bulunduğu Marmara Belediyeler Birliği\'ne ise Marmara Bölgesi\'ndeki 13 ildeki tüm belediyeler üye. Yalnızca Çanakkale ilinden, Biga Belediyesi de dahil 18 belediye bu birliğe üye.

Her birlik, üye belediyelerden birlik üyelik parası alıyor, ödenmezse belediyenin kamu alacaklarından kesiliyor.

Ve elbette belediyeler birliklerinin her toplantısı ve her etkinliğinde, belediyesini birlikte temsil eden belediyeci için ayrı bir renk, ayrı bir yaşam zenginliği kazanır(!)

Şimdilik daha ayrıntılı yazmayalım, belediye birliklerinin suyunun çıktığını ve suyu çıkmadan önce de komik gerekçeler üretildiğini not edelim, siz de idare edin. Bakarsınız Biga Belediyesi yine candaş medyacıklarda bu haberimize de \"maksatlı\" gibisinden yanıtlar vermeye kalkar, biz de o zaman ayrıntıya gireriz. El mi yaman, bey mi yaman herkes görür.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 19:53
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER