Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği onaylandı

0

banner1
Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği onaylandı
banner3

Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı\'na göre, Balıkesir merkezli Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği kurulmasına izin verildi. Karara göre, merkezi Balıkesir ilinde olmak üzere Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin kurulmasına izin verilmesi, İçişleri Bakanlığı\'nın yazısı üzerine, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikler Kanunu’nun 4’üncü maddesine göre Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı.

Birliğin başkanlığını ise Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yapacak. Birliğin kurulması için başta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere tarihi Kırkpınar güreşlerinin düzenlendiği Edirne, Antalya Elmalı ve Karesi Belediyeleri öncülük etti.

gerçekte bir spor olan ve federasyonlar eliyle yürütülmesi gereken yağlı güreşler, halen Güreş Federasyonu sorumluluk alanında. Futbol, Basketbol, Atletizm gibi federasyonların kendilerinden izin alınmadan yarışma düzenletmediği bir yapıda; belediyelerin ev sahibi, destek verici gibi sorumluluklar üstlenecekleri alanlarda spor dallarına patronluk etmeye kalkmaları büyük çelişki.

Türkiye\'de belediye birlikleri enflasyonu yaşandığı bir süreçte, her alan için ayrı bir belediyeler birliği kurulması, yeni birliklerin de yolunu açıyor. Futbol Oynatan Belediyeler Birliği, Ramazan\'da İftar Düzenleyen Belediyeler Birliği, Arsa Satıp Satıştan Sonra İmar Değişikliği Yapan Belediyeler Birliğ, Sokakları Kaldırımları Kafasına Göre İşgaliye İle Veren Belediyeler Birliği, Eşe Dosta Zenginleşme Sağlayan Belediyeler Birliği...

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 10:14
banner4
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER